Rzut monetą - orzeł czy reszka

reklama

Rzut monetą to jedna z najbardziej znanych i prostych sposobów na uzyskanie losowego wyniku. Sam pewnie wielokrotnie rzucałeś monetą aby o czymś zdecydować lub widziałeś w telewizji jak sędziowie rzucają aby wybrać drużynę, która rozpocznie mecz piłki nożnej.

Poniżej możesz dokonać rzutu wirtulaną monetą. Wpisz ile raz chcesz dokonać rzutu i kliknij przycisk Rzuć.

orzeł pojawił się 1 raz,
reszka pojawiała się 1 raz

$

1

Rzut monetą - orzeł czy reszka?

Rzucanie monetą najczęściej stosuje w chwilach gdy trzeba podjąć decyzję między dwiema możliwościami. Gdy sami nie chcemy lub nie możemy zdecydować jaką decyzję podjąć rzucamy monetą, aby to los zdecydował za nas. Prawdopodobieństwo w takim przypadku wynosi 1/2. W ten sposób możesz rozstrzygnąć jakiś spór lub zdecydować, którą bluzkę dziś założyć.

rzut monetą

Rzut monetą jest stale stosowany w sporcie. W piłce nożnej w ten sposób decyduje się, która drużyna rozpocznie mecz. Znane są również przypadki, gdzie rzut monetą zdecydował o zwycięstwie w meczu.

Jeśli nie masz pod ręką monety a chcesz wykonać nią rzut, możesz skorzystać z naszej wirtualnej monety :) Rzucanie monetą następuje po wciśnięciu przycisku Rzuć. Przed wykonaniem rzutu monetą można określić ile razy będziemy rzucać. W tym celu należy w polu ilość rzutów wpisać liczbę z przedziału od 1 do 10000.

Po rzuceniu monetą (monetami) wynik pojawi się obok. Dodatkowo otrzymasz informacje ile razy wypadł orzeł a ile razy reszka.

Do oznaczenia orła i reszki na tej stronie wykorzystano następujące symbole: